sobota, 9 stycznia 2016

Moje sposoby na naukę!

Hej Wam! Dzisiaj mam dla Was post z moimi sposobami na naukę! Pewnie każdy z nas, a przynajmniej większość ma problemy z uczeniem się. Nie chodzi tu o nasze zdolności, a głównie o nasze lenistwo :3 Mam dzisiaj dla Was kilka sposobów na to jak efektywniej się uczyć! I co najważniejsze-motywacja do nauki, której pewno nam brak!
I. KIEDY SIĘ UCZYSZ ZADBAJ O PORZĄDEK WOKOŁO!Czystość jest bardzo ważna! O wiele lepiej i efektywniej uczymy się kiedy wokół nas jest czysto! Myślę, że chyba nikt z nas nie lubi uczyć się zwłaszcza wtedy kiedy jest syf. Ciężej jest nam skupić się na tym co robimy, kiedy widzimy wokoło nas brud. Zanim zaczniesz się uczyć sprzątnij pokój, a zobaczysz, że na pewno będzie Ci o wiele łatwiej!
II. KIEDY SIĘ UCZYSZ DOPILNUJ ABY BYŁO CICHO
Łatwiej jest nam się skupić, kiedy jest cicho. Nie musi być jakoś maksymalnie cicho, ale na pewno nie może grać żadna muzyka, nikt nie może krzyczeć itd bo jest nam po prostu ciężko myśleć. Jeżeli ktoś Ci przeszkadza kiedy się uczysz, poproś o ciszę chociaż na czas nauki!
III. ZAZNACZAJ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Kiedy czytasz notatkę, staraj się zaznaczać jakimś jasnym kolorem informację, które musisz najbardziej zapamiętać! Najlepiej rób to już w szkole, kiedy piszecie i nauczyciel mówi, bądź sam uważasz, że jest to ważna informacja i może pojawić się na kartkówce/sprawdzianie, Kiedy będziesz już zasiadać do nauki to będziesz już wiedzieć czemu musisz poświęcić najwięcej uwagi!
IV. ZANIM ZACZNIESZ SIĘ UCZYĆ, ROZLUŹNIJ SIĘ!
Nigdy nie zasiadaj do nauki kiedy jesteś zmęczony lub spięty. Staraj się zaplanować sobie odpowiednią godzinę, żeby mieć czas na odpoczynek. Nigdy dobrze się nie nauczysz kiedy nie masz odpowiedniego nastroju, bo zawsze będziesz myśleć o tym jak bardzo chce ci się spać lub odprężyć po ciężkim dniu! 
V. NIE UCZ SIĘ PO NOCACH!
Wygospodaruj sobie czas w dzień! Przy dobrym planowaniu zauważysz, że masz również czas na naukę! O wiele lepiej pracuje nasz mózg kiedy jesteśmy wypoczęci, niż kiedy chcemy spać. Noc jest przeznaczona własnie na sen, a nie naukę! Nocne uczenie jest tak naprawdę na marne bo rano wychodzi na to, że kompletnie nic nie pamiętasz!
 
VI. KIEDY JUŻ POSTANAWIASZ ZASIĄŚĆ DO NAUKI, NIE ZAJMUJ SIĘ NICZYM INNYM!
Chodzi mi tu głównie o to, że jeśli już masz czas na naukę, nie zajmuj się pisaniem z koleżanką! Ja tez tak miałam, że uczyłam się i nagle ktoś do mnie napisał, to po prostu uznałam że muszę odpisać. Koleżanki zaczekają! Później im odpiszesz! Kiedy w trakcie uczenia co chwila sprawdzasz telefon to nie nauczysz się efektywnie! Nie trać tego czasu który zaplanowałeś sobie na naukę!
VII. NIE RÓB PRZERW CO CHWILA!
Wiadomo, że podczas nauki można zrobić sobie jedną krótką przerwę na jedzenie czy coś, ale nie co chwila! Wyjdzie w końcu na to, że Twoja nauka to same przerwy i zmarnowany czas, bo niczego się nie nauczysz! Kiedy już robisz sobie jedną krótką przerwę, unikaj kontaktu z telefonem czy telewizorem, bo wtedy się zdekoncentrujesz. 

To już wszystkie moje sposoby na naukę! Każdy sprawdzony-gwarantuję, że działają! :) Ale jednego brakuje...motywacji! Jak zmotywować się do nauki? Zanim do niej zasiądzesz pomyśl sobie jak miło jest dostać dobrą ocenę! Pamiętasz ten moment kiedy udało Ci się dostać 6 z kartkówki? Nie sprawiło Ci to przyjemności? To wspaniałe uczucie, kiedy wiesz, że Twoja nauka się nie zmarnowała! Dlaczego by tego nie powtórzyć? Przecież każdy z nas lubi dostawać dobre oceny! A co się z tym wiąże? Pochwały! Chyba nie tylko ja lubię być chwalona! Czuję się wtedy spełniona. Pomyśl sobie, że jeżeli się nauczysz, na koniec roku może uda Ci się nawet uzyskać świadectwo z paskiem? A może nawet wymarzoną nagrodę i jakiś prezent od rodziców? Pamiętaj, że to jak teraz podchodzisz do nauki kiedyś odbiję się na Twojej przyszłości! Pomyśl o niej! Każdy z nas pewnie chciałby mieć w przyszłości dużo pieniędzy, żeby nigdy nie musieć się martwić o problemy finansowe i z łatwością zaspokajać wszystkie potrzeby! Jak to mówią-dla chcącego nic trudnego! Wystarczy wiara w siebie i odpowiednie podejście do pracy! <3ŹRÓDŁO ZDJĘĆ: WEHEARTITA czy Ty masz jakieś inne swoje sposoby na naukę? Koniecznie podziel się w komentarzu!

5 komentarzy:

 1. czytając od razu przypomniałam sobie swoją odwieczną naukę po nocach :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 2. popieram te sposoby ;)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. a mi właśnie najłatwiej uczyć się po nocach :D
  zapraszam do mnie, pokazuję jak przerobić lustro :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja to cale zycie na spontanie xD nigdy sie nie uczylam, zawsze jakos mi sie pofarciło :p a jak juz musialam cos wykuc na pamiec to po prostu kladlam sie na lozku i czytalam to tyle razy az zapamietalam na blache :)
  olabrzeska.pl

  OdpowiedzUsuń