środa, 6 stycznia 2016

Przemyślenia #1 Przyjaźń

 Czeeść! Miałam dzisiaj chwilę wolnego i postanowiłam napisać posta, a właściwie wprowadzić jakąś 'serię' na moim blogu. A mianowicie wpadłam na pomysł, żeby zrobić serię o nazwie 'przemyślenia'. Po prostu będę tutaj wyrażała moją opinię na dane tematy, będę opowiadała co o tym myślę, w miarę możliwości może dam przykład z życia codziennego itd. Ta seria ma na celu jedynie wyrażenie MOJEGO ZDANIA co nie oznacza, że każdy z Was będzie miał takie samo:) Oczywiście swoimi zdaniami zawsze możecie podzielić się w komentarzach, jednak mam do was prośbę. Będzie to dosyć poważniejsza seria, więc proszę, jeżeli będziecie komentować, to bez używania wulgaryzmów, bez zbędnych spamów, bo seria tworzona jest po to abyście równiez i wy w kulturalny sposób mogli wyrazić własne zdanie! :D Bo dla mnie ważne jest poznanie swoich czytelników! Zacznijmy więc!
Dzisiejszym tematem jest przyjaźń. Niby proste słowo, ale wiele w nim jest. Prawdziwą przyjaźń w tych czasach spotkać jest naprawdę trudno. Niektórzy nawet stracili wiarę już w to, że coś takiego istnieje. Ja swoją przyjaciółkę mam już od 10 lat, więc mogę was wszystkich przekonać, że coś takiego jak prawdziwa przyjaźń jeszcze istnieje! Mimo wszystko, że w tych czasach jest wiele fałszywych twarzy gdzieś pośród nich znajdzie się jakaś prawdziwa osoba. Trzeba po prostu poczekać, a z czasem samo przyjdzie:) Chciałabym, abyście zapamiętali jedno, że nie możecie szukać przyjaciela na siłę, prędzej czy później on znajdzie Ciebie! Musimy być cierpliwi! Myślę, że każdy z nas spotkał już się z czymś takim jak fałszywa przyjaźń. Tak, tak, mnie też to spotkało. Mamy taką grupę przyjaciółek i właśnie ona też do niej należała. Była wścibska, chciała wiedzieć wszystko, a jak wiedziała wszystkim rozpowiadała mimo, że dla nas nie było to przyjemne jak ktoś znał nasze tajemnice. Zazdrości również nie brakowało. Przywiązałyśmy się do niej, ale tak musiało być. Nie mogłyśmy dłużej trzymać z fałszywką. Nie będę się rozpisywała za bardzo z tą historią, bo chodzi o sam fakt.
Piękną rzeczą jest mieć prawdziwego przyjaciela. Kogoś kto będzie przy nas na dobre i na złe, kogoś komu możemy powiedzieć o wszystkim, kogoś kto będzie nas zawsze wspierał, ale nie zabraknie mu własnego zdania! Bo własne zdanie jest mimo wszystko bardzo ważne, nawet jeśli jest odmienne niż zdanie przyjaciółki.
Pamiętajcie, nie ufajcie za szybko nikomu, póki tej osoby nie poznacie! Ja jestem typem osoby która bardzo szybko się przywiązuje i ufa, czego potem bardzo żaluje, bo nie każdy zasługuje na zaufanie. Próbuję zmienić tą cechę, chociaż mi trochę trudno.
,,Nigdy nie walcz o przyjaźń. O prawdziwą nie musisz, o fałszywą nie warto"
Jeśli chodzi o przyjaźń damsko-męską to nie wierzę w takie coś. Może dlatego, że nigdy jej nie doświadczyłam..Czas pokaże czy uwierzę czy nie! :)Czy macie swojego prawdziwego przyjaciela/przyjaciółkę? Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat! <3

11 komentarzy:

 1. przyjaźń damsko-męska istnieje. Szkoda, że moja długo nie przetrwała - może nie była taką przyjaźnią jak o niej myślałam? sama nie wiem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często słyszałam o czymś takim jak friendzone i jakoś zmieniłam podejście co do przyjaźni damsko-męskiej, ale wiadomo, że może z czasem i mnie spotka taka przyjaźń i znowu zmienię zdanie co do tego! Pamiętaj, że każdego z nas spotkają w życiu rozczarowania! Trzeba się z tym po prostu pogodzić, pamiętaj, nie możesz się zadręczać! :*

   Usuń
 2. super pomysł na post! :)
  ola-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że przyjaźń damsko-męska istnieje. Sama przyjaźnię się z chłopakiem i nie.. Nie jest to friendzone :)

  http://helloquanti.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też niezbyt wierze w taką naprawdę bliską przyjaźń damsko-męską. Ja ze swoim chłopakiem przyjaźniłam się 2 lata. Na szczęście jest mi z nim najlepiej i jesteśmy już 2 lata ze sobą! Super post!

  U mnie nowy post, zapraszam!
  Obserwuję ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam swoją najlepszą przyjaciółkę, znam się nią 8 lat.
  A w przyjaźń damsko-męską nie wierzę, uważam że prędzej czy później się w sobie zakochają

  http://v3ronikaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy ma swoje zdanie, ale racja to racaj :) zapraszam:
  http://xmiddix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. przyjazn najwazniejsze :)
  http://mylittlesecreett.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny post, ale ja już straciłam wiarę w przyjaźń. Moje koleżanki przyjaznily się przez 10 lat A później nawet cześć sobie nie mówiły.. Ja też nie spotkałam się z jeszcze z taka prawdziwą przyjaciółką. Moze kiedys... zobaczymy

  graybody.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń